BT136-600 симістор (4A/600V) TO-220A (NXP-Philips)
Характеристики та опис
Основні
ВиробникPhilips
Країна виробникКитай
Тип тиристораСімістор
Користувальницькі характеристики
Маркаphilips
Технічна інформація:завантажити PDF
VDRM repetitive peak off-state voltage:600В
RMS on-current state
BT136-600 симистор (4A/600V) TO-220AB (NXP-Philips)
Manufacturer: NXP
Product Category: Triacs
Non Repetitive On-State Current: 27 A
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM: 600 V
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM: 0.1 mA
On-State Voltage: 1.7 V
Holding Current Ih Max: 15 mA
Gate Trigger Voltage ― Vgt: 1.5 V
Gate Trigger Current ― Igt: 70 mA
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Mounting Style: Through Hole
Package/Case: TO-220-3
Brand: NXP Semiconductors
Minimum Operating Temperature: - 40 C
Packaging: Rail
Factory Pack Quantity: 50
Part # Aliases: BT136-600,127
В наявності
Код: BT136-600 (4A/600V)