Charger Ryobi RC18115 5133003589, ONE+ 18V, compact, 1.5A.
Li-ion battery charger that is part of the RYOBI ONE + system of over 200 cordless tools * for home, garden, car, DIY, crafts, recreation (camping, fishing, agritourism) and more. The RC18115 1.5A RYOBI 18V ONE + compact charger quickly charges your RYOBI compact lithium batteries.
Compact design, suitable for all RYOBI 18V ONE + lithium-ion batteries, yet fast and intelligent. Charging 1.5 A is equal to 1 hour of charging a battery with a capacity of 1.5 A·h. LEDs show the state of charge and battery maintenance. An intelligent battery health monitoring system assesses battery voltage and temperature, ensuring a long service life.
The charger is designed for all RYOBI 18V ONE + lithium-ion batteries (not included).
- Compact and fast charger. Charges the battery at a rate of 1.5 A/h, which means you can charge a battery with a capacity of 1.5 A/h in an hour.
- The ONE + charger is compatible with all ONE + 18V Li-ion batteries
- LED indicators provide information on battery status during charging and maintenance
- An intelligent monitoring system analyzes battery voltage and temperature during charging, ensuring maximum battery life
| Основное |
| Тип: | Зарядное устройство |
| Тип аккумулятора: | Li-ion |
| Тип заряжаемых аккумуляторов: | Li-Ion |
| Емкость заряжаемых аккумуляторов: | 1.5 Ач |
| Напряжение: | 18 В |
| Напряжение аккумулятора: | 18 В |
| Совместимость: | Ryobi 18В ONE+ |
| Время зарядки: | 60 мин |
| Зарядный ток: | 1.5 А |
| Дополнительно: | Постоянный контроль и мониторинг температуры, напряжения батареи |
| Тип питания: | от сети |
| Индикация зарядки: | 1 |
| Количество в упаковке: | 1 шт |
| Упаковка: | |
| Ширина: | 9 см |
| Высота: | 10 см |
| Глубина: | 23 см |